Oczyszczanie

Smog jest tematem w ostatnich miesiącach bardzo medialnym, natomiast mało mówi się o konkretnych danych, a te są bardzo złe.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustaliła maksymalne progi dla pyłów PM2,5 oraz PM10 na poziomie odpowiednio 25 μg/m3 oraz 50 μg/m3.

Natomiast wg polskich przepisów, INFORMACJA o wysokim stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu wystąpić musi dopiero, gdy pył PM10 przekroczy wartość 200 μg/m3 a ALARM zostanie wydany dopiero gdy wspomniane zanieczyszczenia przekroczą poziom 300 μg/m3.

Są to najwyższe wartości w całej Unii Europejskiej, wyższe dokładnie dwukrotnie w porównaniu do drugiej w tym niechlubnym rankingu Słowacji. W większości państw poziomy alarmowe oscylują w granicach 50-100 μg/m3.

Zdawałoby się, że smog i wysoki poziom zanieczyszczeń dotyczy tylko dużych metropolii, a tymczasem równie źle jest w mniejszych miastach czy wsiach.

Przeprowadziliśmy własne badania powietrza zarówno w Warszawie jak i w kilku okolicznych miejscowościach i szczerze zalecamy zaopatrzenie się w oczyszczacze. Jednakże zależy nam na możliwie najlepszym dopasowaniu urządzeń do realnych warunków panujących w Państwa okolicy, w związku z czym na bieżąco monitorujemy jakość powietrza w całym kraju bazując na bazie kilkuset niezależnych czujników pokazujących zarówno polską jak i europejską normę.

Dla Państwa wygody uruchomiliśmy internetowy sklep z asortymentem do oczyszczania powietrza wraz z dostępnymi “od ręki” filtrami. Bezpłatnie doradzimy które urządzenie i w jakiej ilości warto kupić, aby cieszyć się czystym powietrzem i nie przepłacić.